Koncerty — archiv — 2012

18. 9. 2012

16:30

České Budějovice, sídliště Vltava 

Jako hosté drsných hochů a dámy z Epy de Mye si zahrajeme na zahradě ekologické organizace Cassiopeia, která sídlí v Jizerské ulici. Heslo: pure folk a beat folk mezi paneláky.

15. 9. 2012

16:30

Slavonice, náměstí

Zakončíme letní sezonu ve městě, které si oblíbili herci Divadla Sklep a jehož věž překvapí originálními nápisy. Na jarmarku budou i mažoretky, dixík či šermíři.

21. 8. 2012

19:00

České Budějovice, náměstí

Návrat do Otakar arény aneb Koncert na největším čtvercovém náměstí v republice. Dohled drží Samson, Přéma O. a radniční chrliči… Loni nad námi zářily zamilované lampy, tentokrát na nás bude mrkat Rónův plačící Marťan a sledovat svítící hlava, kterou vysochal Michal Trpák.

19. 8. 2012

15:00

Landštejn, hradní nádvoří

Romantická zřícenina uprostřed hvozdů České Kanady. Na naše romanticky zřícené písně dohlédne akční paní kastelánka. Nad tím vším se bude vznášet duch lapky Jana Jiřího Grassela, který inspiroval i Friedricha Schillera, když na Landštejně dal základ svým Räuberům.

11. 8. 2012

17:00

Prázdniny v Telči

Doživotní kapelní Miss mezi FC festivaly. Večer na nádvoří Vlasta Redl, my na Kocouří scéně. Noci prohrané u kytar až do kuropění, koupání v lomech, skoky do rybníka a hlavně tóny a hlasy na renesančním nádvoří. Vše pod dohledem Medvěda.

10. 8. 2012

19:00

Kamenice nad Lipou, zámek 

Rádi jsme přijali pozvání vrátit se na zámek s krásnými arkádami, který jsme předloni poznali díky Mildovi Vokáčovi. Akustika je tam velmi příjemná a Jiřík se nechal slyšet, že opet dorazí na bicyklu. Torzo lípy velkolisté, podle které má město jméno, najdete v zámeckém parku.

14. 7. 2012

17:20

Folková růže, Jindřichův Hradec

Kdysi kdosi prohlásil, že jde o nejkrásnější festival na světě. Je nám tam každopádně dobře a rádi se zapojíme do letošního ročníku, jehož existence byla ohrožena. Zachránil ho Pavel Jarčevský z Jen tak tak a my se na tu Folkovou Růženku tím víc těšíme… 

7. 7. 2012

20:30

Nové Hrady, zámecký park

Festival Novohradské hraní. Zámecký park, jezírko, ostrůvek, ohně, svíčky, převozník, zkrátka pravá letní romantika… S námi dvouandělští Žamboši čili lesník Jan, jenž pytlači básníkům v revíru, a Jana Vébrová.

30. 6. 2012

12:20

Porta, lesní divadlo, Řevnice

Nesoutěžní recitál, scéna Na házené… Pro tento účel se zmenšíme na duo Jirka a Vašek.

29. 6. 2012

20:15

Porta, lesní divadlo, Řevnice

Klání o kus keramiky ve finále Porty, kam jsme postoupili z jihočeského kola. V lesním amfíku nás čeká premiéra, po nás přijdou na pódium Tomáš Klus a Blueground. Budeme se snažit silou vší, aby bonsajní pure folk zazněl v co nejlepším provedení:)

16. 6. 2012

11:30

Vysoké Chvojno, přírodní amfiteátr

Je nám ctí přijmout pozvání na festival Folkové Chvojení, jehož hlavní duší je Vít Troníček z Marien. V den, kdy hrajeme my, budou na pódiu také AG Flek, Hop Trop, Spirituál kvintet, Věra Martinová, Marien, Kamelot, Bujabéza, Passage a další…Ale hlavně je na Chvojení, jak jsme slyšeli z mnoha stran, velmi ojedinělá atmosféra, i díky tomu, že se hraje v přírodním amfíku. Těšíme se…

8. 6. 2012

19:00

Písek, Dotkni se Písku

Měl by to být jubilejní 20. ročník a my u něj nebudeme chybět. V Písku se nám většinou daří zažívat netypické okamžiky (stávkující nástroje, mikrofony, diváci apod.), takže se těšíme, co nám město, ve kterém Žíža začínala svou grafickou kariéru, opět připraví za překvapení. Snad už trefíme na místo určení napoprvé. Hrajeme v Palackého sadech.

14. 4. 2012

19:00

Prachatice, čajovna U hrušky

Akustický koncert v chýši čajové, stejně staré jako naše kapela. Jako hosta jsme si pozvali spisovatele Davida Jana Žáka, který přečte ukázky z připravované knihy o králi Šumavy, Josefu Hasilovi. V menu Zlatá opice, Obočí starého muže, Voňavé ulitky i Ledový vrcholek, v marockém salónku nargilé…

10. 3. 2012

15:00

Sezimovo Ústí, sál Spektrum Měxus

Jihočeské kolo Porty, které se po 15 letech vrací do Sezimova Ústí. Po loňské pauze se pojedeme opět podívat, poslechnout známé a poměřit kvalitu písní. Jako hosté se představí Václav Koubek, Honza Bican či Jezevci. Večer se přelije do noci nejprve countrybálem a pak společným hraním při jamm sessionu

9. 3. 2012

19:00

Lázně Bělohrad, lázně

Spanilá jízda do Podkrkonoší, kam nás pozval Míra Ošanec. Premiéra v rodném městě zapadlého vlastence K.V. Raise. Specialitou koncertu bude, že si s Mírou zahrajeme dvě písničky jeho někdejší slavné domovské formace A hosté z Liberce. Její písně jako Vidět Everest nebo Slavnosti ticha dnes hrává třeba Jarret. S námi zahraje autor slavné písně Prenatálek a poslední dítě narozené v Duchcově, Jarda Urbánek.

19. 2. 2012

20:00

Praha, Malostranská beseda

Mekka naprostá mezi českými kluby, kde se hraje folk. Zdi, které pamatují začátky Marsyas či AG Fleku, rozezníme spolu se skupinou Načas. Je to dlohodobě spřátelená parta Bonsaie, hráli jsme jí na křtu alba a oni s námi prožili začátky v menze Jihočeské unierzity i první pidiúspěchy. A mimochodem mají doma tři Porty a dva Krtky ze Zahrady:) Budeme se snažit, aby náš pure folk všechny dobré duchy i duše v Besedě potěšil. A pozor: koncert v Praze po 17 měsících!

Přejít nahoru