Rumová víla, Písek a podpisy na ňadra

(Prázdniny v Telči, 31. července 2021)

4. 11. 2021 

Když 20členný spontánní dívčí sbor u morového sloupu v Telči zpívá Písek, je půlnoc a vy si jen plujete na vlně. Když se podíváte do publika a neznámé fanynky zpívají i dost nové písničky. Když… jsou Prázdniny v Telči.

Město (ne)šťastných lásek bylo po roce opět omamné. Někdo po cestě našel andělskou kešku, někdo zapomněl dětský kočárek, stihli jsme si i krátce zazkoušet. V pojízdné kafetérii jsme postupně ochutnali Van Goghovo ucho, kalíšek s perníkovým kořením a rumovou vílu, chuťové buňky potěšili Na kopečku a v pizzerii. Hlídání malé Šárky se zadařilo (děkujeme!) a mohli jsme tak naplnit čestnou roli, zahájit celou Kocouří scénu.

Doživotní festivalová miss, jak jsme kdysi Prázdniny v Telči přejmenovali, nás dokáže i po letech překvapit. A dojmout. Třeba tím, že se v publiku objeví bývalý basista nebo kamarádka z kolejí se zářivým úsměvem. S úžasem jsme rovněž sledovali, jak dívky v druhé řadě, které nikdo z nás neznal, zpívaly skoro všechny písničky, a to i ty docela nové. V první řadě nám mohutně fandil Vláďa Žalkovský, jehož děkovnou sms najdete na konci téhle dojmologie. Do legrácky s názvem Ema se k nám připojil kamarád Vlasta s ukulele, a protože mu to šlo, pomohl i v Songu lodního kuchaře. Zuzka, která krátce před hraním dostala smutnou zprávu, zpívala naplno, smekáme před ní hluboce. Navíc nás další vnímaví diváci sledovali díky streamu i v televizi (a chválili).

Po koncertě jsme probrali novinky z českého folku a country s Tomášem Hrubým, pak se někdo rozjel do Budějovic, někdo zašel na Vlastu Redla. A Telč zase prokázala, jak magicky dostředivou sílu má. Když kapelník zamířil k vozu, že pojede dom, odchytil ho v podloubí Karel a za chvíli už spolu stáli u morového sloupu, že si ještě „chvíli brnknou“. Byla to krásná, tříhodinová chvíle. Přidal se i Vlasta s ukulele, jeden mladík s kytarou a k tomu asi 50 dalších zpívajících lidí. Brali jsme to od Chajdy drnové a Hoboes přes Nohavicu až k Marien… a když 20 dívčích hlasů zazpívalo Písek, bylo to od srdcí k srdci. Prostě nečekaná a krásně prohraná noc.

Jo, a poprvé v životě se Karel podepisoval na dívčí poprsí!

A když dostanete od fanouška sms: „Milá Bonsaji, jsem já vám tááááááák šťastnej, že jsem měl tu čest se s vámi zase setkat!“, jen děkujete Telči, že je.

Přejít nahoru