Romantický folk

hudba od srdce k srdci

Bývalí členové kapely

Jirka Toman

akustická kytara, zpět

S kytarou si začal někdy ve 4. třídě, po jejím hmatníku od té doby rád a často putuje, rok co rok lépe. V duu s Živanou Stupkovou zabodoval na Dětské Portě 2005 a v duu s Lenkou Martinů na jihočeském kole “dospělácké” Porty 2011. Původně fanoušek původní Bonsaie (skrz tátovo elpíčko Porty 83), s nevinnou až bezbrannou tváří. Když přišel koncem roku 2007 na kapelní konkurs, tvářil se ve stylu Mouchy, hr na mě, ovšem jen do chvíle, kdy vzal do ruky kytaru a zapěl první slova. Abstinent a slušňák k pohledání, tímto lehce připomíná Mauglího před 10 lety. Jeho záporný vztah k alkoholu kapela moudře využívá při návratu z mejdanů.

Zatím stihl dostudovat obchodní francouzštinu a angličtinu v Plzni. Zůstal ale věren jihu a v akademickém roce 2009/2010 si na rok odskočil na studia do jihofrancouzského města Perpignan, odkud posílal kapele pobytové zprávy a různé zdravice. Nyní se potýká se studiem překladu angličtiny a francouzštiny též na jihu, ovšem Moravy, konkrétně v Brně. Pečlivý a cílevědomý mladý muž, který, jak říká, „chce mít svou cenu na trhu práce.“ Možná i proto vstoupil do spolku jménem AIESEC. Nadšený vodák, při říční plavbě chorobně závislý na mléku. Plnotučném. Vášnivý cyklista, vlastnící dokonalé cykloboty, cyklooděv, o bicyklu samotném nemluvě. Když vyrazí na krátkou projížďku, často se mu přihodí, že na tachometru se pak objeví cifra zvící 80 kilometrů.

Téměř majitel romantické usedlosti v Kostelci před Vltavotýnem, kterou kapela hned na začátku stačila pokřtít jedním soustředěním a několika lahvemi vína. Milovník ohňových a jiných kytaření, kde ho parta rozličných strejdů a tet odkojila v tempu di vlak a di beguine. Dodnes, když zapěje své oblíbané ryvolovky, dojme i rockerky. Když mu na Fort Hazardu Miki zalomil palec, hrozilo, že jedna ruka zůstane navždy nemytá. Zdatný bandita ve hře BANG!, místy též roztomilý puberťák. A pohříchu dobrý fotbalista: v TJ Lokomotiva ČB Nejlepší hráč v letech 2006 a 2004 — to ještě jako starší dorostenec, kdy získal rovněž titul Přeborník Jihočeského kraje. Jiříkova povaha se rozpíná po přímkokřivce romantik-melancholik-flegmatik-introvert. Nejradši má České Budějovice (čtvrť Suché Vrbné) a smutné až tragické písně…

Přejít nahoru